Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Lue Keski-Savo Kesälehti tästä.

Leijonien murskavoitossa tehoilivat ne, joilta sitä ei odotettu – "Varmasti yllätys lehdistölle, mutta me kyllä tiedettiin..."

Hannes Björnisellä oli ollut tehorintamalla hiljaista turnauksen alussa, mutta Tanskaa vastaan hän ahnehti kolme pistettä. Björnisen ketjukaverin Marko Anttilan maalia liekitettiin areenassa täydellä höyryllä.

Suomi rallatteli tiistai-iltana MM-alkulohkon päätöspelissään murskaavaan 7–1-voittoon Tanskasta. Tulos ei ollut valtava yllätys, sillä ottelussa ei ollut panosta ja Tanskan kisaurakka oli päättymässä, mutta se oli yllätys, ketkä pistenikkareina kunnostautuivat.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja saat käyttöösi kaikki Warkauden Lehden sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Warkaudenlehti.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Savonsanomat.fi-, Iisalmensanomat.fi- ja Pieksamaenlehti.fi-verkkopalvelut ja uutissovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi