Katso nimet | Toisen asteen opiskelijavalinnat on tehty ja listasta löytyy Varkauden, Joroisten ja Leppävirran lukioihin sekä Varkauden Sakkyyn valitut opiskelijat

Savon ammattiopisto Varkaus

Ajoneuvoalan perustutkinto

Hirvonen Eeli, Hirvonen Niilo, Hämäläinen Martti, Janhunen Ella, Kinnunen Arttu, Koivistoinen Veeti, Kolari Atte, Kulmalaakso Jenni, Leivo Oona, Liuska Iina, Luostarinen Nelma, Marjamäki Sonja, Neiglick Juuso, Nyman Raineri, Nyman Rinaldo, Remunen Jessica, Someroja Marko

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Hardy Jordan, Heinonen Onni, Huupponen Aku, Huusko Oskari, Härkönen Riku, Ikonen Aleksi, Ikonen Oliver, Ikonen Tino, Kauppinen Rasmus, Kiely Joona

Koponen Veeti, Kosunen Eetu, Laitinen Henrik, Lemmens Jami, Mikkonen Veikko, Nuutinen Arttu, Pakarinen Gabriel, Paunonen Lauri, Pekkinen Nino, Pelkonen Panu, Pesonen Oskari, Rauhala Jami, Rautiainen Veeti, Repo Elias, Räsänen Riku, Tuovinen Paavo, Turunen Juska

Liiketoiminnan perustutkinto

Komi Amalia, Kotikumpu Kiia, Mohamad Juan, Mustafa Angy, Peippo Iina, Räisänen Senja, Sokolova Valeriia

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Hovatov Juha-Matti, Isakova Kristina, Kokkonen Ronja, Korhonen Jenna, Niittykoski Tiia-Mariia, Paananen Minttu, Piiroinen Katja, Vartiainen Jennifer

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Hänninen Niilo

Rakennusalan perustutkinto

Airaksinen Antton, Huovinen Luca, Häkkinen Elias, Kovanen Niklas, Laitinen Rasmus, Palkeinen Jere, Räsänen Miska

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Eklind Ninni, Kettunen Iida, Kiesiläinen Viivi, Majuri Senni, Makkonen Mea, Pekonen Venla, Pöysti Eve, Tolvanen Viivi, Tornberg Venla, Turunen Vilma, Änkiläinen Nella

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Aho Eero, Hakkarainen Jasper, Hyvönen Miska, Kantanen Oskari, Kemiläinen Juska, Kolari Taavi, Kosunen Joonatan, Lappi Miko, Lintunen Lassi, Maaranen Aukusti, Pitkänen Jimi, Posri Thanawat, Puumalainen Luka, Reponen Roope, Sallinen Arttu, Voutilainen Kimi

Talotekniikan perustutkinto

Heiskanen Aatu, Jäppinen Toni, Karvonen Antti, Mönttinen Eetu, Neuvonen Juuso, Palkeinen Joonas, Pehkonen Kaapo, Reijonen Manu

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Koho Kaapo, Kosunen Maksim, Könönen Jimi, Lappeteläinen Lauri, Paasisalo Eero, Tissari Sami, Vänttinen Tuomas

Turvallisuusalan perustutkinto

Asikainen Onni-Matti, Pekkarinen Veeti, Pekkonen Anssi, Rissanen Luukas, Räisänen Anton

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus

Bollström Rinaldo, Buravleva Emmi-Liina, Hämäläinen Kaapo, Korhonen Neea, Pylväinen Mika, Pöllänen Nooa, Tanatar Mehmed, Tanninen Alida, Ylönen Sanni

Varkauden lukio

Aholainen Arttu, Aholainen Eveliina, Auvinen Emmi, Hartikainen Samuel, Hartikainen Vilma, Hirvonen Vanessa, Hytönen Aliisa, Hämäläinen Sanni

Ilomäki Aino, Immonen Anni, Immonen Eevi, Impivaara Inka, Itkonen Aada, Itkonen Elina, Juutilainen Mikko, Juvonen Aino, Juvonen Senni, Jämsä Veera, Jäppinen Aleksi

Kalenius Lassi, Karvinen Eerika, Karvinen Kiira, Keski-Posso Kerttu, Kettunen Leevi, Kettunen Niilo, Kilpeläinen Elmo, Kinnunen Reetta, Kinnunen Siiri, Kiviaho Veeti, Klemettinen Odessa

Kokki Filippa, Kolari Jesse, Koponen Emma, Koponen Petri, Korhonen Jesse, Kuronen Nella, Laitinen Eetu, Laitinen Helmi, Lankinen Kalle, Lappalainen Aada, Lappalainen Inka, Leppänen Alisa, Leppänen Topi, Leväinen Niklas, Luiro Henri

Maljanen Matilda, Markkanen Iisa, Mikkonen Antti, Männikkö Johannes, Niemelä Lilja, Niiranen Eveliina, Niiranen Nella, Nissilä Meeri, Paganus Niilo

Pakarinen Miso, Pennanen Ilkka, Pessi Venla, Piironen Jesse, Pitkänen Helmi, Poutiainen Jaakko, Rahikainen Elias, Ranimäki Anton, Remonen Miika, Rosvall Jessi, Ruotsalainen Emma, Sikanen Eerika, Taino Nella, Tarvainen Sohvi, Teittinen Tomas, Tiilikainen Eetu, Tikanmäki Ville, Tissari Kalle-Nestor, Toivonen Neea, Torvinen Mimmi, Tukiainen Annika, Tuohino Pyry, Tuovinen Aatu, Viljakainen Juuli, Voutilainen Sonja, Vänttinen Leevi, Väänänen Juho, Widgren Elena

Joroisten lukio

Aimasmäki Aatu, Asbaghi Khaneghah Barmaun, Coda Zabetta Arja, Heiskanen Juho, Hosseini Seyed, Karvonen Jesse, Kasanen Saara, Kautto Valtteri, Koponen Samu, Mach Tieu, Mielonen Ida, Nguyen Huyen, Nguyen Quoc, Paavonsalo Mikael, Purhonen Alisa, Salomaa Irina, Takkinen Eeva, Tarvainen Emmi, Vänttinen Santeri

Leppävirran lukio

Airaksinen Ella Alma Rebekka, Blomerus Veera Alma Maria, Holopainen Annika Elisabeth, Hultman Tino-Oskar Eerikki, Huovinen Miska Oliver, Häkkinen Aatu Veikko Juhani, Hänninen Aada-Olivia Aleksandra, Kosunen Heini Johanna, Laukkanen Venla Kristiina, Pietikäinen Aleksi Joona Matias, Remes Aapeli Leo Eemeli, Ripatti Elli Lea Henriikka, Ropponen Marko Erkki Juhani, Soininen Lotta Kaisa Wilhelmiina, Tikkala Wilma Josefina ja Vehviläinen Venla Emilia.

Viisi opiskelijaa ei ole antanut lupaa nimen julkaisemiseen.

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut