Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Mielipide | Miksi A2-kieltä ei voi opiskella etäopetuksen kautta Varkaudessa, kun etätyöskentelyä on koko kevät harjoiteltu?

Me Varkaudessa pyrimme nostamaan pientä kaupunkiamme isompien rinnalle. Olemme ylpeitä läheisistä vesistöistä sekä luonnosta ja pidämme kaupunkimme lyhyistä välimatkoista. Toisaalta meillä on niin kansainvälisiä suuryrityksiä kuin pitkänlinjan pk-yrityksiä eli puhutaan jopa teknologiayritysten verkostosta. Tuota verkostoa palvelemaan tarvitaan osaavia koulutettuja kansainvälisiä ihmisiä. Kaupungissa pystyykin opiskelemaan monialaisesti niin lukion kuin ammattiopiston kautta ja löytyypä meiltä vielä ammattikorkeakoulun yksikkökin.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.