Kevään 2020 toisen asteen yhteishaussa opiskelijaksi valittuja Keski-Savosta – Kurkkaa nimilista tästä

Auvinen Moona Peppiina, Barinkov Artur, Hahtala Roni Veikko Viljami, Heikkinen Milla Eerika, Heikkinen Wilma Lovisa, Heinimö Iivari Julius, Hiltunen Ellanoora Marita, Holopainen Emma Matleena, Hotti Henrietta Emilia

Hukkanen Rosalinda Mirella, Huttunen Emilia Anna Annikka, Hypén Sini Susanna, Hänninen Miska Antero, Hänninen Oskari Toivo Mikael

Itkonen Miro Joona Artturi, Jouppila Jaakko Jukka Hermanni, Juutilainen Meri Jemina

Kaksonen Lauri Juhani, Karvinen Essi Sofia

Kauppinen Kerttu Katariina, Kekkonen Saara Elisabet, Kilpeläinen Kalle Aapeli, Kinnunen Silja Pauliina, Klemettinen Rasmus Eppu Aleksi

Kolari Julia Anni Ellen, Koponen Kirsi Lotta Eveliina, Kähkönen Outi Maria, Kärkkäinen Jenna Eerika, Kärtevä Niklas Petteri, Kääriäinen Siiri Emilia, Lankinen Ville Jasper, Lappalainen Joona Eemil, Leppänen Eetu Matias, Matilainen Ville Topias, Mykrä Nea Fredriikka, Naumanen Jesse Aleksi

Nissinen Vili Henrik, Nokelainen Jussi Jalmari, Nykänen Elmeri Elias, Nykänen Siiri Helmi Irene

Ohisalo Oonaleena Olga. Oinonen Siiri Orvokki, Ollikainen Kasperi Olavi, Ollikainen Wilma Elli Auroora, Pesonen Mirella Anette, Piironen Roope Juhani, Poraharju Viivi Olivia Katriina, Puisto Samuel Aaro Joakim, Pulliainen Lotta Sofia, Rastas Lotta Elina, Riukulehto Onni Eelis Aukusti, Rosenberg Arna Elina, Rosvall Juuso Viljo Uolevi

Sohlström Vilma Ilona, Surkka Nella Susanna, Sutinen Reeta Marjatta, Taavitsainen Sanna Amanda, Tiilikainen Henna Emilia Tolonen Pinja Sara Sinikka, Tuhkanen Milja Aurora, Tuovinen Aino Liisa Olivia

Turunen Valtteri Juhani, Tyrväinen Arttu-Ilmari Toivo, Ursin Milma Maria

Vacklin Jimi Reittu-Edward Waltteri, Virekoski Saara Anniina, Vänttinen Topias Valtteri, Väänänen Hanna-Lotta Matleena, Widgren Lilian Kaarina

Kolme valittua eivät halunneet nimeään julkaistavan.

Karvinen Leevi, Varkaus

Logistiikan perustutkinto, pk: Kilpeläinen Jesse Aleksi Leppävirta, Kuohukivi Otto Juha Ilmari Leppävirta

Liiketoiminnan perustutkinto, pk: Kulin Niko Aleksanteri Leppävirta, Kärkkäinen Aura Katariina Varkaus, Nissinen Helmiina Ada Julia Leppävirta, Pitkänen Viivi Emilia Leppävirta, Räsänen Joni Matti Johannes Leppävirta, Sundgren Miikka Kristian Varkaus, Verhilä Viivi Helena Leppävirta, Vihonen Anni Iida Maria Leppävirta

Autoalan perustutkinto, pk,: Balk Santeri Eino Oskari Leppävirta, Dillström Toni Mikael Rantasalmi, Rautiainen Tatu Onni Eemeli Varkaus

Autoalan perustutkinto, pk,: Pylkkönen Jenna Roosa Leppävirta

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk: Puustinen Miro Kristian Heinävesi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk: Lindström Jasse Chasimir Leppävirta

Turvallisuusalan perustutkinto, pk: Tirkkonen Sara Kristiina Heinävesi

Elintarvikealan perustutkinto, pk: Bollström Karmen Mirette Camilla Leppävirta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk: Eronen Janna-Riikka Sofia Leppävirta, Hatva Jenna Johanna Varkaus, Könönen Jemina Moona Mimosa Leppävirta, Lysinen Viivi Milja Matleena Joroinen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo: Seittivaara Silja Annika Leppävirta

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk: Kumpulainen Noora Anni Marjaana Varkaus, Närhi Minerva Elmiina Leppävirta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (pk), perustason ensihoidon osaamisala: Etula Benjamin Joel Leppävirta

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk: Kosunen Inka Tuulikki Leppävirta, Lintunen Topi Oskari Leppävirta, Sedig Oona Eevi Victoria Varkaus

Lentokoneasennuksen perustutkinto, pk: Kangas Topi Juuso Elmeri Leppävirta

Rakennusalan perustutkinto, pk : Koponen Niko Petteri Rantasalmi

Autoalan perustutkinto, pk; Ainali Miro Sakari Vantaa, Haukka Onni Pekka Johannes Joroinen, Hiltunen Nadja Tuulia Heinävesi, Kauhanen Roni Henrik Leppävirta, Laitinen Valtteri Veikko Tapani Varkaus, Pulliainen Tino Tapani Kasperi Varkaus, Putkonen Venla Aada Esteri Varkaus, Reisko Joni Kaapo Petteri Varkaus, Ruskavaara Niilo Oskari Jussinpoika Varkaus, Saarela Ville Valtteri Varkaus, Savolainen Tuomas Tatu Kalevi Joroinen, Savolainen Jere Kristian Joroinen, Tuovinen Eetu Petteri Leppävirta

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk: Hukkanen Viivi Helga Josefiina Joroinen, Hämäläinen Oscar Jyrki Johannes Varkaus, Karhu Miro Kristian Varkaus, Karvonen Tino Benjamin Heinävesi, Markkanen Niko Kalevi Antero Varkaus, Mykrä Pekka Matias Joroinen, Reinikainen Juho Veikko Varkaus, Savolainen Arttu Otto Eemeli Leppävirta, Töntsi Mikael Antonio Tuusula

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk: Antikainen Joel Markus Joroinen, Halonen Aleksi Antti Sakari Varkaus. Hodju Santtu Eemeli Heinävesi, Hyttinen Joonas Aleksanteri Leppävirta, Karppinen Juuso Jasperi Varkaus, Kurkela Julia Aurelia Varkaus, Myller Niilo Matias Varkaus, Pirskanen Mikael Timi Sebastian Varkaus, Räsänen Kosti Kasperi Varkaus, Sirkiä Jesse Ilmari Varkaus, Varonen Veeti Hermanni Varkaus, Vehkaperä Paavo Teemu Kalevi Varkaus, Väisänen Venni-Viljami Varkaus

Turvallisuusalan perustutkinto, pk: Björkstedt Simo Rasmus Christian Leppävirta, Brax Jere Anttoni Varkaus, Dag Roope Arttu Juhani Varkaus, Henriksson Roope Einari Joroinen, Hämeenniemi Sami Juhani Varkaus, Ikonen Santtu Mikael Varkaus, Kauhanen Aamu Amanda Rantasalmi, Kesänen Tiitus Mikael Varkaus, Nyyssönen Eemeli Väinö Erik Varkaus, Pesonen Emma Sofia Varkaus, Puikonen Aleksandr Varkaus, Sulaiman Ahmad Pieksämäki, Tanskanen Pinja Aleksandra Suonenjoki, Tissari Monna-Maria Varkaus, Vauhkonen Niko Valtteri Leppävirta, Vänninen Sini Emilia Joroinen

Talotekniikan perustutkinto, pk: Akbas Mustafa Izzet Varkaus, Laitinen Jyri Taito Tapani Varkaus, Laitinen Aatu Jasperi Leppävirta, Räisänen Ville Eemeli Varkaus, Tarvainen Arttu Pekka Leppävirta, Turunen Eevi Aada Elina Joroinen

Rakennusalan perustutkinto, pk: Kankkunen Bea Juuli Marjatta Varkaus, Kauhanen Katariina Senni Sofia Varkaus Koponen Eeli Otto Oliver Leppävirta, Korhonen Roosa Amanda Varkaus, Kräkin Suvi Susanna Nampetch Varkaus, Kärkkäinen Ville Sebastian Varkaus, Laitinen Jasu Kristian Leppävirta, Lepistö Joel Eelis Joroinen, Nissinen Aapo Vincent Leppävirta, Ropponen Jere Veli Juhana Joroinen, Syväluoto Venla Ulrika Rantasalmi

Rakennusalan perustutkinto, yo: Ikonen Josua Eemil Augusti Varkaus

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk: Arolaakso Aada Olivia Oulu, Jäntti Yasmin Yessel Varkaus, Kelander Siina Vanessa Varkaus, Korhonen Mira Annika Varkaus, Majuri Noora Essi Maria Joroinen, Markkanen Inka Maaret Varkaus, Miettinen Mona Linnea Varkaus, Mänttäri Aada Roosa Maria Varkaus, Pekonen Vilma Anni Aurora Varkaus, Reponen Ronja Jessika Pieksämäki, Ropponen Minka Maija Olivia Varkaus, Rossi Niina Iida Kristiina Varkaus, Salakka Nanna Maria Katariina Varkaus, Sutinen Venla Vanessa Marlene Varkaus, Turunen Melissa Janina Anette Kaavi, Åkerlund Maria Eila Vilhelmiina Varkaus

Liiketoiminnan perustutkinto, pk : Abdulmahdi Jenni Maria Varkaus, Aholainen Venla Aino Helena Varkaus,Henttinen Nea Anna Maaria Varkaus, Hiltunen Mette Mari Annika Leppävirta, Hokka Anni Liisa Olivia Varkaus, Husso Oona Sofia Jessica Leppävirta, Hätinen Sophia Helmi Marianne Varkaus, Karttunen Sini Ella Anniina Kuopio, Kauhanen Tomi Samuel Varkaus, Kinnunen Karo Pauli Hermanni Leppävirta, Koponen Venla Emmi Anneli Varkaus, Kurkela Sinna Vanessa Varkaus, Onikki Aino Kaisu Tuulia Joroinen, Räisänen Arttu Viljami Johannes Varkaus, Räsänen Enni Tuulia Varkaus, Sivonen Wili-Valtteri Akusti Varkaus, Someroja Miko Santeri Siilinjärvi

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk: Aro Marius Johan Aleksi Varkaus, Autio Santeri Oliver Kuopio, Huttunen Aino Katariina Joroinen, Lehtola Olli Emil Pieksämäki, Nykänen Nico Joona Markus Varkaus, Tarvainen Moona Ilona Rautalampi, Toivanen Perttu Tomi Samuel Varkaus

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk: Aho Väinö Aleksanteri Varkaus, Eronen Leevi Joona Samuli Varkaus, Hautalampi Pirkka-Pekka Pellervo Joroinen, Ikonen Lenni Mikael Varkaus, Immonen Joona Mikael Varkaus, Jokinurmi Joni Antero Varkaus, Karjalainen Sammy Lucas Nikolai Joroinen, Kolari Saska Eemeli Varkaus, Koponen Jesper Pyry Aleksanteri Leppävirta, Kosunen Sakari Eemil Ensio Leppävirta, Kosunen Jeremias Veikka Viljami Leppävirta, Loikkanen Miro Erik Daniel Varkaus, Luotinen Taavetti Seemi Edvin Varkaus, Lyytikäinen Tuukka Ilari Varkaus, Mäkelä Luka Eemil Varkaus, Poimela Jyri Pertti Tapani Leppävirta, Ruuskanen Niko Kristian Varkaus, Suhonen Aapo Vilho Tapio Varkaus, Tuominen Aleksi Olavi Varkaus

Kommentoi